HisTori Te FriksHme

Horror Stories

Tema Fundit

» Nje video e frikshme!
Sun Jan 23, 2011 11:08 am nga WoLfi !

» Demon!!!!!!!!!!!!!
Sun Jan 23, 2011 11:06 am nga WoLfi !

» Shtepia Amityville!
Sat Jan 22, 2011 12:36 pm nga WoLfi !

» Hoteli Stanley dhe banoret e tij Fantazmat!
Sat Jan 22, 2011 12:32 pm nga WoLfi !

» Tu gri mish, i iku dora :D
Fri Jan 21, 2011 4:57 pm nga WoLfi !

» Fantazma shpirtera dhe demon!
Fri Jan 21, 2011 11:29 am nga HisTori Te FriksHme

» Fenomene ne "Murriz Dega"
Fri Jan 21, 2011 11:27 am nga HisTori Te FriksHme

»  Fantazma e Vladimir Leninit!
Fri Jan 21, 2011 11:25 am nga HisTori Te FriksHme

» Halloween.
Fri Jan 21, 2011 1:53 am nga WoLfi !

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum


  Zonja e Bardhë

  Share
  avatar
  HisTori Te FriksHme
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 49
  Join date : 28/12/2010

  Zonja e Bardhë

  Mesazh  HisTori Te FriksHme prej Tue Dec 28, 2010 10:22 am

  Në fillim 1800, Zonja e Bardhë dhe vajza e saj kane jetuar në tokën ku Eastman Durand Park . Një ditë, e bija u zhduk. Të bindur se vajza ishte përdhunuar dhe vrarë nga një fermer lokal, nëna kontrolloi tokat ditë pas dite, duke u përpjekur për të zbuluar trupin e fëmijës së saj, ku u varros. Ajo mori me vete dy qentë e saj dhe bariun gjermane për të ndihmuar në kërkimin e saj, por ajo kurrë nuk gjeti një gjurmë të vajzës së saj. Së fundi, në pikëllimin e saj, nëna e hodhi veten jashtë një shkëmb në liqen Ontario dhe vdiq duke u hedhur keshtu se bashku me qenet e saj.  Pas vdekjes, shpirti i nënës u kthye për të vazhduar kërkimin për fëmijën e saj. Njerëzit thonë se në netët me mjegull, Zonja me te bardha ngrihet nga Liqeni i vogël dhe përballet me liqenin Ontario. Ajo është shoqëruar nga qentë e saj dhe së bashku me ata bredh përmes parkut Eastman Durand, që ende kërkojnë të vajzën e saj të humbur.  Zonja e Bardhë nuk është një frymë miqësore. Ajo burrat nuk i pëlqen dhe shpesh kërkon hakmarrje në emër të vajzës së saj ndaj meshkujve qe vizitojnë parkun . Ka pasur raporte se Zonjës me te Bardhë ka bere përpjekje për të kapur burrat në liqen, si dridhte makinat e tyre, dhe duke e bërë jetën e tyre të mjerueshme deri sa të largohen nga parkut. Ajo kurrë nuk ka prekur ndonjë femer shoqëruese.

   Ora është Tue Jan 15, 2019 9:56 pm