HisTori Te FriksHme

Horror Stories

Tema Fundit

» Nje video e frikshme!
Sun Jan 23, 2011 11:08 am nga WoLfi !

» Demon!!!!!!!!!!!!!
Sun Jan 23, 2011 11:06 am nga WoLfi !

» Shtepia Amityville!
Sat Jan 22, 2011 12:36 pm nga WoLfi !

» Hoteli Stanley dhe banoret e tij Fantazmat!
Sat Jan 22, 2011 12:32 pm nga WoLfi !

» Tu gri mish, i iku dora :D
Fri Jan 21, 2011 4:57 pm nga WoLfi !

» Fantazma shpirtera dhe demon!
Fri Jan 21, 2011 11:29 am nga HisTori Te FriksHme

» Fenomene ne "Murriz Dega"
Fri Jan 21, 2011 11:27 am nga HisTori Te FriksHme

»  Fantazma e Vladimir Leninit!
Fri Jan 21, 2011 11:25 am nga HisTori Te FriksHme

» Halloween.
Fri Jan 21, 2011 1:53 am nga WoLfi !

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum


  Fenomene ne "Murriz Dega"

  Share
  avatar
  HisTori Te FriksHme
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 49
  Join date : 28/12/2010

  Fenomene ne "Murriz Dega"

  Mesazh  HisTori Te FriksHme prej Fri Jan 21, 2011 11:27 am

  "Murriz Dega"
  kishte qene nje pasuri e mrekullueshme me kopshte por duhej pasur kujdes
  ne ledinat e saja sepse ishin me gropa keto gropa te bera gjate luftes.

  Qe
  nga viti 1964 pra pas viteve te pesedhjeta "Murriz Dega" ishte e lene
  pasdore,gjersa Gibson McConnaughey kishte trasheguar "Murriz Dega" ajo
  dhe bashkeshorti i saj Carey menjehere u vendosen ne pronen e tyre per
  ta rikthyer lavdin e meparshme  Kjo ishte vila "Murriz Dega"

  Megjithate
  shum shpejt zonja McConnaughey filloi te degjoj zhurma te cuditshme
  rreth shtepis.Ndonjehere ajri behej me arome portokalli dhe trendafili
  edhe pse nuk kishte fruta dhe lule aty prezent.

  Ne nje rast
  tjeter burri dhe gruaja kishin pare nga dritarja nje llambe qe po i
  afrohej shtepis,kush e mbante llamben nuk shihej,ishte drita qe afrohej
  se cilen here me shum.

  Tre muaj me pas ne shtepin e viles "Murriz
  Dega" femijet ishin zgjuar ne mes te nates nga nje grua qe ulerinte ne
  papafingo.Te tmerruar femijet kishin pritur mengjesin per te hetuar se
  nga vinte ajo ulerim.U zgjuan ne mengjes por nuk kishte asgje konkrete
  per ta arsyetuar zhurmen.

  Britma kishte vazhduar te ndodhte ne
  intervale te caktuara kohore cdo gjashte muaj,kjo zgjati deri ne veren e
  vitit 1967 kur Gibson pa nje imazh te lidhur me ze.

  "Ajo nuk ishte transparente, por vetëm një siluetë e bardhë," kujton Gibson.

  Edhe
  pse ai nuk ishte ne gjendje ti dallonte gjurmet e fytyres,Gibson kishte
  dalluar qe ajo kishte te veshur nje fustan gjere ne fund te
  kembeve,fustan tipi i epokes se kaluar.

  Gibson kishte qendruar
  nje moment para saj,me nje heshtje e cila bente qe figura te zhdukej e
  dukej,derisa u zhduk e nuk u pa me.

  Megjithate vizitat e zerave
  te cuditshme nuk kishin te ndalur.Derisa nje dite me e vjetra e familjes
  McConnaughey kishte derguar nje portret familjes se saj ne vilen
  "Murriz Dega",ne foto ishte Firence Wright nje vajz e vdekur shum kohe
  me pare.

  Ishte nje vajze e re dhe e bukur.  Si duket behet fjale per kete vajzen e paraqitur ne fotografi.

  Familja McConnaughey e vendose fotograin e saj ne biblotek.

  Ne
  shkurt te vitit 1970 portreti i saj filloi te pesoj nje transformim se
  pari ne floke,ne baze te fotografis qe ende gjendet e ruajtur floket e
  saja filluan te shendrroheshin ne roze.Lekura e saj kishte filluar te
  merrte nje ngjyre tjeter si ngjyre te hirte.

  Cdo detaj i saj
  kishte filluar te ndryshoje,sa qe edhe syte i ishin skuqr,ja vereni
  dallimin.(fotot ne vazhdim kan te bejne me te njejtin person dhe jane
  reale).
  Sipas
  disa studimeve Firence Wright kishte vdekur nga boja roze qe ia kishte
  zene frymen ishte bllokuar ne kete boje dhe kishte vdekur.Nuk ishte
  Firence Wright e vetmja qe ishte mbytur ne ate boje roze kishin qene
  edhe shum gra tjera.

  Zhurmat dhe zerat e degjuara ne ate shtepi
  kishin qene te grave te mbytura ne ate boje te cilat kishin kerkuar
  rikuperimin e fytyres se tyre edhe ne vdekje.

  "Murriz Dega" ishte vile jo shum e rendesishme por rendesin e saj ia shtoi historia e Firence Wright.

   Ora është Tue Jan 15, 2019 10:49 pm