HisTori Te FriksHme

Horror Stories

Tema Fundit

» Nje video e frikshme!
Sun Jan 23, 2011 11:08 am nga WoLfi !

» Demon!!!!!!!!!!!!!
Sun Jan 23, 2011 11:06 am nga WoLfi !

» Shtepia Amityville!
Sat Jan 22, 2011 12:36 pm nga WoLfi !

» Hoteli Stanley dhe banoret e tij Fantazmat!
Sat Jan 22, 2011 12:32 pm nga WoLfi !

» Tu gri mish, i iku dora :D
Fri Jan 21, 2011 4:57 pm nga WoLfi !

» Fantazma shpirtera dhe demon!
Fri Jan 21, 2011 11:29 am nga HisTori Te FriksHme

» Fenomene ne "Murriz Dega"
Fri Jan 21, 2011 11:27 am nga HisTori Te FriksHme

»  Fantazma e Vladimir Leninit!
Fri Jan 21, 2011 11:25 am nga HisTori Te FriksHme

» Halloween.
Fri Jan 21, 2011 1:53 am nga WoLfi !

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum


  Hoteli Stanley dhe banoret e tij Fantazmat!

  Share
  avatar
  WoLfi !
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 28
  Join date : 28/12/2010

  Hoteli Stanley dhe banoret e tij Fantazmat!

  Mesazh  WoLfi ! prej Sat Jan 22, 2011 12:32 pm  Nese ju doni ti shihni fantazmat e frikshme atehere kaloni nje nate ne Hotelin Stanley.

  Disa
  njerez thone se prania e fantazmave dhe gjerave mbinatyrore gjenden ne
  kete hotel.Besohet se aty ka fantazma te cilat nuk po e lene personelin
  dhe myshterinjet e hotelit te qete.

  Stephen King ishte deshmitar i nje ngjarje te cuditshme qe ndodhi atje.

  Hotel
  Stanley gjendet ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes perkatesisht ne
  Kolorado dhe terheq qindra vizitor.Ky hotel ju ofron luks te madh por
  edhe mistere te medha.Kosotoja e tij eshte 85-420 euro per nje nate,ne
  vartesi te madhesis dhe vendndodhjes.

  Ai njihet si njeri nder
  hotelet me te mira te Amerikes me 408 dhoma,edhe pse fenomenet
  paranormale ndodhnin ne dhoma te caktuara tash ato ndodhin kudo.

  Megjithate disa studijues pretendojn qe dhomat jane ato qe me se shumti permbajn fenomene paranormale.

  Fenomenet qe ndodhin jane:

  -Degjohen zera femijesh duke luajtur.
  -Gjerat levizin ndryshojn vendin e vet pa i prekur askush.
  -Cezmet hapen vetevetiu dhe uji rrjedh me nje presion te madh.
  -Ne
  dhomen me numer 408 eshte instalur nje fantazma dhe kushdo qe e kalon
  naten ne ate dhome nuk do te mund te flej rehat,sic duket ajo fantazme
  nuk i do te huajt.
  -Nje drite e shendritshme endet neper dhomat e hotelit.
  -Degjohen tinguj te bute te pianos edhe pse askush ne ato momente nuk luan piano.

  Disa mysafire te hotelit jane vrare ne menyra te cuditshme dhe besohet se fantazmat e tyre enden neper hotel.

  Hoteli Stanley eshte vendi i pershtashem per ata qe e duan okultizmin dhe misterin.


  Ja
  deshmia se ne ate hotel ka fantazma,kur disa hulumtues fantazmash po
  hulumtonin e xhironin me kamere degjuan zera qe me se shpeshti thonin
  ''Hello''.


   Ora është Tue Jan 15, 2019 9:32 pm