HisTori Te FriksHme

Horror Stories

Tema Fundit

» Nje video e frikshme!
Sun Jan 23, 2011 11:08 am nga WoLfi !

» Demon!!!!!!!!!!!!!
Sun Jan 23, 2011 11:06 am nga WoLfi !

» Shtepia Amityville!
Sat Jan 22, 2011 12:36 pm nga WoLfi !

» Hoteli Stanley dhe banoret e tij Fantazmat!
Sat Jan 22, 2011 12:32 pm nga WoLfi !

» Tu gri mish, i iku dora :D
Fri Jan 21, 2011 4:57 pm nga WoLfi !

» Fantazma shpirtera dhe demon!
Fri Jan 21, 2011 11:29 am nga HisTori Te FriksHme

» Fenomene ne "Murriz Dega"
Fri Jan 21, 2011 11:27 am nga HisTori Te FriksHme

»  Fantazma e Vladimir Leninit!
Fri Jan 21, 2011 11:25 am nga HisTori Te FriksHme

» Halloween.
Fri Jan 21, 2011 1:53 am nga WoLfi !

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum


  Shtepia Amityville!

  Share
  avatar
  WoLfi !
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 28
  Join date : 28/12/2010

  Shtepia Amityville!

  Mesazh  WoLfi ! prej Sat Jan 22, 2011 12:36 pm  Emri Amityville me siguri ua kujton ato filmat
  horror te regjisorve te famshem te cilet iden e kane marr nga shtepia
  reale horrore Amityville.

  Amityville eshte shtepi e pushtuar nga fantazmat te cilat nuk e lene askend te banoje aty.

  Ne ate shtepi ka jetuar nje tragjedi tronditese qe nga 15 nentori 1974.

  Djali
  i madh i familjes De Feo kishte vrare prinderit dhe kater motrat e
  vellezerit e tij.Djali tha se disa zera te cuditshem i kishin bere
  presion duke e detyruar ti vriste familjen e vet.

  Policia kishin arritur po vone e djali ishte denuar me 25 vjet burg.  Nje vit pas vrasjes se ndodhur ne shtepin Amityville,kete shtepi e kishte blere nje tjeter familje.

  Menjehere
  pas vendimit shtepia u ble serish me 28 dhjetor 1974.Shtepia gjendej ne
  nje lagje te bukur u ble me nje shum te lire edhe pse hapsira e saj
  ishte e madhe.

  Familja Lutz nuk menduan per tragjedin qe sjell kjo shtepi,e banimi ne ate shtepi familjes Lutz i zgjati vetem 16 dite.

  Cifti
  dhe bijat e tyre filluan te ndjejn nje prani te mbinatyrshme filuan ta
  ndjejne nje te ftohte qe u kaplonte ne gjith trupin.

  Kishte
  filluar te degjonte zera dhe zhurma te cuditshme gjate dite.Pastaj edhe
  njolla ne mur,dyert e dritaret hapeshin e mbylleshin vetvetiu.  Gjendja e shtepis tani.

  Kathy Lutz tha se nje
  nate kishte pare nje drite te kuqe ne mes te dhomes dhe prej asja nate
  me skishte mundur te flente e qete nga endrrat e keqija.

  Pak dite
  ishin qe kishin ardhur familja Lutz ne shtepin Amityville dhe kishin
  filluar te mendojn se shtepia e tyre eshte e pushtuar nga djalli.

  Ata
  thirren nje prift per ta bekuar shtepin.Gjersa prifti ishte duke e
  bekuar shtepin ai kishte filluar te degjonte nje ze qe i vinte nga kati
  siper e i thoshte:''Largohu nga ketu''.

  Pas kesaj Familja Lutz kishte braktisur shtepin dhe ende ajo shtepi eshte e pabanuar.

  Ja nje video qe flet per banoret e lashte te kesaj shtepie dhe figura e nje vajze te vogel.


   Ora është Tue Jan 15, 2019 10:52 pm