HisTori Te FriksHme

Horror Stories

Tema Fundit

» Nje video e frikshme!
Sun Jan 23, 2011 11:08 am nga WoLfi !

» Demon!!!!!!!!!!!!!
Sun Jan 23, 2011 11:06 am nga WoLfi !

» Shtepia Amityville!
Sat Jan 22, 2011 12:36 pm nga WoLfi !

» Hoteli Stanley dhe banoret e tij Fantazmat!
Sat Jan 22, 2011 12:32 pm nga WoLfi !

» Tu gri mish, i iku dora :D
Fri Jan 21, 2011 4:57 pm nga WoLfi !

» Fantazma shpirtera dhe demon!
Fri Jan 21, 2011 11:29 am nga HisTori Te FriksHme

» Fenomene ne "Murriz Dega"
Fri Jan 21, 2011 11:27 am nga HisTori Te FriksHme

»  Fantazma e Vladimir Leninit!
Fri Jan 21, 2011 11:25 am nga HisTori Te FriksHme

» Halloween.
Fri Jan 21, 2011 1:53 am nga WoLfi !

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum


  Qarqet Pri (Crop Circles) Mesazhe nga zotat.

  Share
  avatar
  HisTori Te FriksHme
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 49
  Join date : 28/12/2010

  Qarqet Pri (Crop Circles) Mesazhe nga zotat.

  Mesazh  HisTori Te FriksHme prej Thu Jan 20, 2011 8:56 am  Nga Paul Roberts Dale, Ghostwriter HPI & Cerealogist:

  Unë kam qenë në Stonehenge në Angli, me Patrician ish-gruan time.Kur po qendroja atje me hyri nje frike dhe mezi degjova gruan time teksa tha ''cfare jane keto'',une nuk kuptoja njekohesisht isha edhe i magjepsur.

  Qarqet Pri kane nje gjuhe universale te gjeometrise.Une besoj se vendet e lashta te Anglis kane te bejen diqka me kete fenomen.Disi keto Qarqe po ndryshojn prespektiven e jetes tone.  Qarqet Pri jane pare ne Angli qe nga shekulli i 7-te,perpara se dy djem pohuan dhe dole para BBC duke thene se ne i kemi krijuar keto kristale me shkopinj dhe litar.

  A mund te jete e mundur qe dy djem te kene arritur te krijojn mbi 10.000 Qarqe ne 26 vende te Anglis?

  Qarqet Pri jane kaq gjeometrikisht te perpiluara mir dhe jan aq shum komplekse sa qe asnje matematikant nuk mund ti krijonte ato.

  Per shembull eshte nje spirale e krijuar ne forme te ADN-se qe dora e njeriut eshte e pamundur ti krijonte.  Me nje veshtrim te ngusht rrjedhim se keto jane te ndertuara dhe te rregulluara ne menyre koncentrike.

  Para se Qarqet te ndertohen njerezit raportojn paraqitje e Ufo-ve,si nje tub dritash ose drita te vogla qe kercejn posht lart.

  Shum njerez kane pohuar se 7-36 ore para shfaqjes se qarqeve ishin paraqitur Ufo-t.

  Duket se njerezimi eshte interesuar shum per paraqitjen e ketyre Qarqeve,sa qe u kane bere thirrje bujqeve qe te jene te kujdeshem dhe te verejne se kush po i nderton ato.

  Ne nderkohe bujqit kane pohuar nje anomali te bari ne te cilet eshte ndertuar Qaqet,ata thone qe bari edhe pse i prere ai ende vazhdon te rritet dhe se ende nuk dihet se me cka apo si behet prerja e barit.
  Shum legjenda dhe mite ka ne Angli si pasoje e ketyre Qarqeve dhe shum prej tyre pohojn se paraqiten per te na dhene nje mesazh nga zotat qe kishin qene ne Angli.

  Nese siq thone ata dy djemet ne kemi ndertuar ato Qarqe,atehere si eshte e mundur qe edhe para 200 vjeteve keto qarqe te jene paraqitura.Une personalisht mendoj qe keto Qarqe nuk i ka ndertuar dora e njeriut por dikush me i madh dhe me i ditur se ne.

  A keni degjuar per Viamanat e Indis?

  Kane qene:

  1.Viamana qe mund tiu marr nga nje vend ne tjetrin.
  2.Viamana qe ju merr nga vendi ne vend.
  3.Viamana qe ju merr nga planeti ne planet.

  Viamanat jane si disqe fluturuese,shum kohe me pare qe tash nuk ekzistojn me.  Ajo si piramind e ngritur ishte Viamana(jam munduar ta gjej ne ndonje vizatimte pakten por smunda keshtu qe e gjeta ne Letra Tarot Viamana).

  Bota eshte nje cudi e madhe dhe e tmerrshme,shume kercenime terrorizmi,krime,ngrohje globale,thashetheme per semundje te reja qe dalin,bile edhe jemi perballur me kater kalores Apokalipsi.

  Eshte koha per Zotat e rrethit per te nderhyre,ndoshta edhe nje here per te na vene ne rrugen e duhur,drejt harmonis dhe lumturis perpara se ta shkaterrojm vetveten.

  Zotat e Rrethit e dine se ne kemi nje tendence per ta shkaterruar vetveten,kur kemi arritur kulmin e teknologjis,ajo ishte e lehte qe ta hedhim poshte qe sipas kalendarit te Myas bota qe ne e njohim do te perfundoje ne 2012.


   Ora është Tue Jan 15, 2019 10:05 pm