HisTori Te FriksHme

Horror Stories

Tema Fundit

» Nje video e frikshme!
Sun Jan 23, 2011 11:08 am nga WoLfi !

» Demon!!!!!!!!!!!!!
Sun Jan 23, 2011 11:06 am nga WoLfi !

» Shtepia Amityville!
Sat Jan 22, 2011 12:36 pm nga WoLfi !

» Hoteli Stanley dhe banoret e tij Fantazmat!
Sat Jan 22, 2011 12:32 pm nga WoLfi !

» Tu gri mish, i iku dora :D
Fri Jan 21, 2011 4:57 pm nga WoLfi !

» Fantazma shpirtera dhe demon!
Fri Jan 21, 2011 11:29 am nga HisTori Te FriksHme

» Fenomene ne "Murriz Dega"
Fri Jan 21, 2011 11:27 am nga HisTori Te FriksHme

»  Fantazma e Vladimir Leninit!
Fri Jan 21, 2011 11:25 am nga HisTori Te FriksHme

» Halloween.
Fri Jan 21, 2011 1:53 am nga WoLfi !

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum


  Llojet e Fantazmave!

  Share
  avatar
  WoLfi !
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 28
  Join date : 28/12/2010

  Llojet e Fantazmave!

  Mesazh  WoLfi ! prej Tue Dec 28, 2010 1:25 pm  Ezistojne dy Grupe te fantazmave:

  GRUPI I  Ne kete grup bejne pjese fantazmat e natyres njerzore,kryesisht manifestimet e ndergjegjeshme dhe deshirat e personit.  Ato vijne nga krijimi i dukurive psikike te njeriut dhe disa kane lidhje me ndergjegjshmerin me vendin e vdekjes.  Ne kete grup bejne pjese:  •Fantazmat e perditeshme,(ato jane produkte apo pasqyrim i njerezve me deshira te paplotesuara).  •Fantazmat mendore,(keto fantazma kane shum lidhje te perbashketa me telepatin,dhe veprojn ne te njejten menyre.Po ashtu jane imazhe ne vend te reflektimeve televizive.Ky imazh rezulton ne nje refleksion vullnetar apo pa dashje te transportuara nga vendet e ndryshme).  •Fantazmat enigmatike,(ato nuk jane fantazma,keto jane lloj i parashikimeve vullnetare ne nje ekstaze spontante).  -Konkluzion:Keto tri kategori te ''fantamzave" pershtaten ne nje menyre te qarte nga njerezit ne kushte te caktuara ose ne kushte te ndryshuara.  GRUPI II  Ne kete grup bejne pjese manifestimet e te vdekurve.  Ne kete grup bejne pjese:  •Fantazmat e tejdukshme,(keto fantazma fluturojne dhe mund te shohim nepermjet tyre,pra shohim edhe qfare ka mbas tyre per shkak se jane si hije te bardha.Disa jane te shemtuara dhe monstruoze,ka te tjera qe jane te bukura dhe kane pak ze.Manifestohen me shtëpitë e vjetra, muzetë, biblioteka,ne fshatra rurale etj...Nuk kane zakonisht pjesen e poshtme te trupit.Ato janë shumë të prirura për kontakt njerëzor nëse ka përmbajtje te nevojshme të mesazhit.  Fantazmat e tejdukshme

  •Fantazma gjysme njeriu-te ngurta,(keto fantazma jane pothuaj ne dukje si nje njeri i gjalle,perveq se ne vend se te ecin depertojne neper objekte. Ato demonstrojnë nëpër plazhe, kisha dhe burime te ndryshme.Ato janë serioze dhe të forta me pamjen e tyre.  Fantazma gjysme njeriu-te ngurta  •Hijet,(e veqanta e tyre eshte se ato shfaqen me ndryshimin e temperatures se vendit,ushqimi i tyre është frika jonë.Zakonisht kalojne neper grupe njerezish. Ato manifestohen në vendet ku vdekja është afër.Prania e tyre është e alarmuar nga kafshët shtëpiake që të reagojnë duke qarë dhe i frikësuar.  •Fantazmat e padukshme,(manifestohen permes zerit dhe duan te kene kontakt me ne.Ato janë të mira dhe të duan të ndihmojnë njerëzit.Ato leshojn zerat e tyre ne menyre te qart dhe frymezojn besim.  •Fantazmat me forma te kafsheve mitologjike,(paraqitja e tyre mund te jete lloj i qenieve te keqija.

   Ora është Tue Jan 15, 2019 10:49 pm