HisTori Te FriksHme

Horror Stories

Tema Fundit

» Nje video e frikshme!
Sun Jan 23, 2011 11:08 am nga WoLfi !

» Demon!!!!!!!!!!!!!
Sun Jan 23, 2011 11:06 am nga WoLfi !

» Shtepia Amityville!
Sat Jan 22, 2011 12:36 pm nga WoLfi !

» Hoteli Stanley dhe banoret e tij Fantazmat!
Sat Jan 22, 2011 12:32 pm nga WoLfi !

» Tu gri mish, i iku dora :D
Fri Jan 21, 2011 4:57 pm nga WoLfi !

» Fantazma shpirtera dhe demon!
Fri Jan 21, 2011 11:29 am nga HisTori Te FriksHme

» Fenomene ne "Murriz Dega"
Fri Jan 21, 2011 11:27 am nga HisTori Te FriksHme

»  Fantazma e Vladimir Leninit!
Fri Jan 21, 2011 11:25 am nga HisTori Te FriksHme

» Halloween.
Fri Jan 21, 2011 1:53 am nga WoLfi !

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum


  Historia misterioze e "Carla Moran"!

  Share
  avatar
  WoLfi !
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 28
  Join date : 28/12/2010

  Historia misterioze e "Carla Moran"!

  Mesazh  WoLfi ! prej Tue Dec 28, 2010 1:21 pm

  Historia e Carla Moran ka jetuar dhe jeton prej shume vitesh.  Behet fjale per nje vajze te re qe i ka ndodhur gjeja me paranormale e botes.Kur Carla Moran ishte ne gjume dhe ishte duke pare endrra dicka e padukshme hynte ne dhomen e saj e perdhunonte ne menyren me brutale si ne aspektin fizik ashtu edhe psiqik.  Sulmet fizike dhe psikike nga dicka e padukshme shtoheshin dhe cdo dite per Carla Moran ishte nje denim.  Ajo filloi te kerkonte ndihme nga disa psikolog te Universitetit te Kalifornis, Departamentit Psikologjik.  Viti 1974 Dr Barry Taff e mori persiper rastin e Carla Moran duke e marr fillimisht qe vajza vuante nga manifestimet e skizonefris.Por pasi i beri kontrollat dhe pa shenjat fizike ne trupin e saj u cudit ai po ashtu konstatoi se Carla Moran nuk kishte qrregullime nervore, ishte krejtesisht normale.  Dr Barry Taff kerkoi ndihmen e nje specialisti me hipnoz Kerry Gaynor ne menyre qe nese ai mund te konstatonte diqka qe ai nuk mundej.Ne nderkohe qe Dr Barry Taff shkoi ne shtepin e Carla Moran duke vene aparate dhe duke e kontrolluar shtepin e saj duke shpresuar qe edhe ai te gjende diqka paranormale.  Kush ishte Carla Moran?  Carla Moran ishte nje grua e ve qe jetonte me femijet e saj te vegjel dhe se te gjitha anlizat e bera dhe pas shume kontrollimeve te bera nga specialist te shumte diagnoza e Carla Moran ishte qe ajo ishte nje grua krejtesisht normale.  Dr Barry Taff kishte instaluar aparate te shumte kishte thirrur psikologe e psikater te shumte per ta pare nese gjeja paranormale do i ndodhte Carla Moran.  Pas shum fotografish te bera ata kishin verejtur nje drite rreth Carla Moran.Ajo braktisi shtepin e saj nga frika se ajo gjeja e padukshme nuk do ta lente rehat dhe disa vite me vone vdiq nga kanceri.  Carla Moran quhet edhe filmi i bere qe eshte pritur shum mire nga publiku.  Ketu eshte fotoja origjinale e bere nga fotografet qe ishin ne shtepin e Carla Moran, ne te shihet edhe Carla Moran e vertet dhe drita qe e rrethonte.


   Ora është Tue Jan 15, 2019 10:42 pm