HisTori Te FriksHme

Horror Stories

Tema Fundit

» Nje video e frikshme!
Sun Jan 23, 2011 11:08 am nga WoLfi !

» Demon!!!!!!!!!!!!!
Sun Jan 23, 2011 11:06 am nga WoLfi !

» Shtepia Amityville!
Sat Jan 22, 2011 12:36 pm nga WoLfi !

» Hoteli Stanley dhe banoret e tij Fantazmat!
Sat Jan 22, 2011 12:32 pm nga WoLfi !

» Tu gri mish, i iku dora :D
Fri Jan 21, 2011 4:57 pm nga WoLfi !

» Fantazma shpirtera dhe demon!
Fri Jan 21, 2011 11:29 am nga HisTori Te FriksHme

» Fenomene ne "Murriz Dega"
Fri Jan 21, 2011 11:27 am nga HisTori Te FriksHme

»  Fantazma e Vladimir Leninit!
Fri Jan 21, 2011 11:25 am nga HisTori Te FriksHme

» Halloween.
Fri Jan 21, 2011 1:53 am nga WoLfi !

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum


  Pasqyra !!

  Share
  avatar
  LushySs

  Numri i postimeve : 2
  Join date : 28/12/2010

  Pasqyra !!

  Mesazh  LushySs prej Tue Dec 28, 2010 2:59 am

  Në vitin 1999 nje vajzë 13-vjeqare me emrin Hënë u dergu ne psikiatri per shkak se familjaret kishin verejtur nje anomali tek ajo e cila thoshte se ishte shum e shemtuar dhe e keqe dhe kete e kishte pare ne pasqyre ne dhomen e saj dhe thoshte se e urrente ate pasqyre.


  Hiram Davies psikologu i saj kishte konstatuar se ajo tashme ishte çmendur dhe se duhej shtruar ne spital dhe kishte nje ngulim per ta zbuluar kete mister se pse hëna i urrente pasqyrat.


  Ajo thoshte se nuk jam e marre e as e çmendur por se diçka nuk eshte ne rregull me ate pasqyre dhe se kishte para gjera jashtenormales ne të.


  Dr.Davies kishte vendosur ta hipnotizoj Hënën e vogel dhe kishte marre edhe ditarin e saj per ta kthyer pas ne kohe.


  Ai kishte filluar tashme seancen e tij te hipnotizimit dhe kishte filluar ta pyeste duke i thene:Hëna çfare po beje te premten ne oren 02:00, Hëna krejtesisht e hipnotizuar i tha, isha duke fjetur gjersa dikush nga pasqyra me thirri...


  Dr.Davies i çuditur e pyet se kush ishte, Hëna ia ktheu, nuk e di, u ngrita nga shtrati te shikoja dhe ne te ishte nje grua e tmerrshme me sy me maje dhe te kuq ishte shume frikesuese...


  Dr.Davies dhe per këtë ju urreni pasqyrat apo jo, Hëna jo unë nuk i urrej te gjitha pasqyrat vetem ate me shiritin e zi qe gjendet ne dhomen time...


  Dr.Davies pse me shirit te zi, Hëna s'di, ajo ka nje shiriti te zi dhe ajo gruaja e frikshme qe pashe ate nate me tha se mban zi per te zonjen e vdekur qe ishte shume e bukur dhe se nuk do ta lejonte qe dikush me e bukur se zonja e vet te shikohej ne ate pasqyre dhe me tha qe jam shum e shemtuar dhe e keqe...


  Dr.Davies i tha po sikur te ta sjelle une ate pasqyre, Hëna ne rregull por perseri ajo pasqyre sdo me pranoj....


  Dr.Davies i hutuar te nesermen shkoi ne shtepine e vajzes e iu afrua asaj pasqyre e shikoi me kujdes por nuk verejti asgje te dyshimt e mori me vete ne spital.


  Te nesermen, ai hipnotizoi perseri Hënën dhe ia vendosi pasqyren perpara, ai i shikonte te dyja duke mos verejtur asgje, pas disa miutash ai pas se fytyra e vajzes u shperfytyrua, Dr.Davies i shokuar merre me shpejtesi dhe thyen ate pasqyre pertoke, ai e largon Hënën nga spitali psikiatrik duke iu sugjeruar familjareve te saj ta nderrojne shtepine dhe se Hëna nuk kishte qene asnjehere e çmendur.


  Familjaret e Hënes nderruan shtepine dhe Hëna kurre më nuk pati probleme me pasqyrat.


  Kjo histori eshte e perkthyer jo e trilluar.

   Ora është Tue Jan 15, 2019 10:28 pm