HisTori Te FriksHme

Horror Stories

Tema Fundit

» Nje video e frikshme!
Sun Jan 23, 2011 11:08 am nga WoLfi !

» Demon!!!!!!!!!!!!!
Sun Jan 23, 2011 11:06 am nga WoLfi !

» Shtepia Amityville!
Sat Jan 22, 2011 12:36 pm nga WoLfi !

» Hoteli Stanley dhe banoret e tij Fantazmat!
Sat Jan 22, 2011 12:32 pm nga WoLfi !

» Tu gri mish, i iku dora :D
Fri Jan 21, 2011 4:57 pm nga WoLfi !

» Fantazma shpirtera dhe demon!
Fri Jan 21, 2011 11:29 am nga HisTori Te FriksHme

» Fenomene ne "Murriz Dega"
Fri Jan 21, 2011 11:27 am nga HisTori Te FriksHme

»  Fantazma e Vladimir Leninit!
Fri Jan 21, 2011 11:25 am nga HisTori Te FriksHme

» Halloween.
Fri Jan 21, 2011 1:53 am nga WoLfi !

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum


  Mallikimi i Gjyshes

  Share
  avatar
  HisTori Te FriksHme
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 49
  Join date : 28/12/2010

  Mallikimi i Gjyshes

  Mesazh  HisTori Te FriksHme prej Tue Dec 28, 2010 10:07 am  ''Kjo ngjarje ka ndodhur rreth viti 1950. Gjyshja ime ne ate kohe kishte nje problem. Ajo lindi 4 djem dhe te 4 djemte i vdisnin 1 jav mbas lindjes.


  Vetem 3 vajzat qe lindi ato jetuan me shendet te plote. Per kte problem qe kishte pra qe nk i jetonin djemte u vizitua kudo. Dhe meqe askund nk gjeti zgjidhje vendosi te shkoje tek nje hoxhe.


  Atje hoxha i thote qe kur ke qen e vogel te kane mallkuar xhindet qe ty mos te te jetojne djemte qe lind. Per te prishur kete mallkim hoxha i thote se duhet te rrije 1 nate vetem ne dhomen e saj zgjuar dhe duhet te mbaje ndezur 1 qiri qe ja dha hoxha.


  Ai e porosit duke i thene qe nk duhet ta zere gjumi per asnje sekonde sepse xhindet do vijne dhe do mundohen ta vinin ne gjume pastaj te fiknin qiririn.


  Gjyshja e provon dhe tregon vet qe ate nate rezistoi shume por e zuri gjumi vetem pak sa hap e mbyll syt dhe kur hapi syt menjeher flaka e qiririt ishte fikur. Kjo mundsi nk mund te perseritej me sepse vetem 1 her provohej. Ajo nk ja doli dot dhe ne jeten e saj pati vetem 3 vajza.''

   Ora është Tue Jan 15, 2019 10:49 pm