HisTori Te FriksHme

Horror Stories

Tema Fundit

» Nje video e frikshme!
Sun Jan 23, 2011 11:08 am nga WoLfi !

» Demon!!!!!!!!!!!!!
Sun Jan 23, 2011 11:06 am nga WoLfi !

» Shtepia Amityville!
Sat Jan 22, 2011 12:36 pm nga WoLfi !

» Hoteli Stanley dhe banoret e tij Fantazmat!
Sat Jan 22, 2011 12:32 pm nga WoLfi !

» Tu gri mish, i iku dora :D
Fri Jan 21, 2011 4:57 pm nga WoLfi !

» Fantazma shpirtera dhe demon!
Fri Jan 21, 2011 11:29 am nga HisTori Te FriksHme

» Fenomene ne "Murriz Dega"
Fri Jan 21, 2011 11:27 am nga HisTori Te FriksHme

»  Fantazma e Vladimir Leninit!
Fri Jan 21, 2011 11:25 am nga HisTori Te FriksHme

» Halloween.
Fri Jan 21, 2011 1:53 am nga WoLfi !

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum

Affiliates

free forum


  Legjenda e fshatit balldre !!!

  Share
  avatar
  HisTori Te FriksHme
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 49
  Join date : 28/12/2010

  Legjenda e fshatit balldre !!!

  Mesazh  HisTori Te FriksHme prej Tue Dec 28, 2010 9:56 am  ''Dikur shum kohe me pare ne pyllin e nje fshati kishte shume drere dhe njerezit e asaj krahine burrat dilnin per ti gjuajtur vrisnin ato kafshe aq te bukura dhe i hanin mishin ,,,,


  Nje dite po martohej nje djal i ri dhe per kete banketi duhej shtruar sipas tradites me mish dreri dalin burrat per te gjuajtur vrasin aq shum sa skishin vravre ndonjehere kthehen ne shtepi te lumtur se do kishin mish me bollek dhe se do dilnin faqebardhe ...i cojne kafshet e vrara ne nje dhome te posacme ku rripeshin dhe ndaheshin ne thela...


  Kaluan oret erdhi ora e dasmes dhe mishi akoma po zihej ne tigan ,,vajza e re e asaj shtepie hyn ne kuzhine ku po zihej mishi dhe shkon ta shikoje....afrohet afer tenxheres dhe ne ate moment brenda tenxheres i shfaqet fetyra e nje gruaje me nje shami te zeze ne koke dhe i thot vajzes MISHIN MOS E HA BOLLL ME DRERE vajza ferkon syte dhe shikon dhe nje here mire por prap zeri dilte nga kazani MISHIN MOS E HA BOLL ME DRERE ...


  Vien koha te serviret mishi dhe si ne ate kohe burrat hane te paret, vajza s'u kish thene gje askujt nga kjo se ishte turp te flisnin femrat ne sy te burrave ...dhe keshtu burrat hane dhe si gjen gje ...filojne grate te hane vetem vajza e re nuk hante ajo rrinte e menduar po prap nuk thoshte gje ,,


  Pas pak kohesh burrat e asaj shtepie vdiqen te gjithe poashtu dhe grate, vajza e re shpetoi por gruaja qe i kish dale ne kazan i doli prap dhe i tha meqenese mishin tim ti nuk e hengre une ty po te fal jeten por do jetosh ashtu sic kam jetuar une DHE E KTHEU NE NJE DRENUSHE TE BUKUR e qe atehere ky fshat eshte quajtur BALLDRE .....''

   Ora është Tue Jan 15, 2019 9:31 pm